W ten piątek niech Prezydent usłyszy Twój głos!

W przyszłym tygodniu poznamy kształt ustaw o KRS i SN, przygotowanych w Pałacu Prezydenckim. Niestety obawiamy się, że nadal będą one łamać trójpodział władzy. Dlatego w piątek o 19:00 spotkajmy się pod Pałacem Prezydenckim, by rzucić światło na działania Andrzeja Dudy! Wesprzesz akcję obecnością lub dorzutką? 

PRZYJDĘ LUB WPŁACĘ!

Cześć 

kończą się prace nad ustawami o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. W przyszłym tygodniu Prezydent Andrzej Duda ma przedstawić swoje propozycje. Z docierających do nas informacji wynika, że istnieje poważne zagrożenie, że projekty będą łamały trójpodział władzy i nie zapewnią niezależności sądów od polityków.
Zabrakło szerokich konsultacji społecznych. Prezydent skupiał się na rozmowach z bliskimi sobie ekspertami i partiami politycznymi, ignorując głos obywatelek i obywateli [1]. Dlatego to ostatni moment, aby wpłynąć na polityczne decyzje głowy państwa i rzucić światło na działania Prezydenta: zawartość ustaw i tryb pracy nad nimi. 
W piątek o 19:00 spotykamy się pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Dołącz do wydarzenia, które ma wpłynąć na Andrzeja Dudę, aby przedstawił dobre projekty. Takie, o jakie na ulicach ponad 240 miast walczyliśmy przez cały lipiec. Twój udział pokaże Prezydentowi, że jeśli zaproponuje niekonstytucyjne ustawy i nie zacznie rozmawiać z ludźmi, będziemy masowo wychodzili na ulice.  Akcja będzie naszym głosem w konsultacjach społecznych, których zabrakło. 
To setki tysięcy z nas, niezwykli ludzie w niezwykłych miejscach, robiący niezwykłe rzeczy, wpłynęli na to, że Prezydent zawetował dwie ustawy podporządkowujące sądy politykom. Teraz czas jeszcze raz uruchomić tę niesamowitą energię! Dlatego razem będziemy domagać się tego, aby nasz głos został przez Prezydenta wysłuchany. Nie możemy pozwolić, aby spotkania z liderami partii politycznych zostały uznane przez Dudę za koniec konsultacji, a opinie ludzi zignorowane. Kliknij w link, aby dołączyć do demonstracji!

TAK, WEZMĘ UDZIAŁ!

NIE MOGĘ WZIĄĆ UDZIAŁU, ALE DORZUCĘ SIĘ DO ORGANIZACJI!

 

 

Gdy tylko pojawiły się projekty ustaw, dewastujące sądownictwo, razem podejmowaliśmy działania w obronie trójpodziału władzy. Już w marcu zamówiliśmy sondaż, którego wyniki wskazywały jednoznacznie, że obywatelki i obywatele nie godzą się na podporządkowanie sądów politykom. Wyniki badania zamieściliśmy na billboardach w całej Polsce. W lipcu ogólnopolska mobilizacja (w ponad 240 miejscowościach) w ramach Łańcucha Światła doprowadziła do dwóch wet! Teraz czas na to, aby obronić dorobek naszego protestu! 
Na politycznych sądach ucierpi środowisko. Np. w sprawie wycinki Puszczy Białowieskiej mogą zacząć zapadać wyroki motywowane nie interesem środowiska, a tego czy innego ministra. Zapłaci przyroda. Niezależny od polityków sąd był w stanie skazać za gwałt Prezydenta jednego z polskich miast. W przypadku politycznych sądów będzie to zależało od jego partyjnej przynależności. To tylko niektóre z powodów, aby być w piątek pod Pałacem Prezydenckim lub dorzucić się do wzmocnienia głosu ludzi z całej Polski. Kliknij link, aby potwierdzić swój udział w akcji.

TAK, WEZMĘ UDZIAŁ!

NIE MOGĘ WZIĄĆ UDZIAŁU, ALE DORZUCĘ SIĘ DO ORGANIZACJI!

 

Do zobaczenia,
Bogumił Kolmasiak z Akcji Demokracji 
PS Formuła protestów organizowanych przez Akcję Demokrację: bez flag partyjnych i organizacyjnych, z jednym czytelnym hasłem, w podniosłej atmosferze, zadziałała. Dlatego te elementy, które odniosły sukces podczas Łańcucha Światła, chcemy zachować i tym razem. Weź ze sobą znajomych, nie bierz symboli partyjnych i organizacyjnych. Kliknij tutaj, aby dać znać, że będziesz w piątek o 19.00.

[1]  Listy do Prezydenta możesz przeczytać na stronie ŁańcuchŚwiatła.pl

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

 

 

Zobacz kto pociąga za sznurki

Ziobro na szczudłach, Prokurator Uległy, Sędzia Podporządkowany i polityczne wyroki. Teatrem ulicznym ostrzegamy polityków przed przyjęciem rządowej ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i podporządkowaniem sądów politykom. Zobacz i udostępnij znajomym filmik z akcji na Facebooku lub YouTube!

UDOSTĘPNIĘ!

Prokurator Uległy i Sędzia Podporządkowany wystawiali akty oskarżenia i wydawali wyroki na polityków PiS. Za sznurki pociągał Zbigniew Ziobro. Taki scenariusz jest możliwy, jeśli Ministrowi Sprawiedliwości uda się zamienić Krajową Radę Sądownictwa w „Krajową Radę ZIOBROwnictwa”.

Tak wyglądała zaaranżowana przed Sejmem scena. Na wydarzeniu pojawiły się media, które pokazały wiszące nad posłami i posłankami PiS zagrożenie. Ustawa Ziobry łatwo może obrócić się przeciwko nim.

Dziś Sejm debatuje nad dalszym losem ustawy. Wciąż jest szansa, aby powstrzymać oddanie sądów w ręce nieobliczalnych polityków. Udostępniając w mediach społecznościowych to ostrzeżenie, stwórzmy wspólnie siłę obnażającą prawdziwe intencje Ziobry. Obejrzyj, a następnie podziel się ze znajomymi nagraniem z happeningu pod Sejmem na Facebooku lub YouTube.

ZOBACZ I UDOSTĘPNIJ RELACJĘ NA FACEBOOKU!

ZOBACZ I UDOSTĘPNIJ RELACJĘ YOUTUBE!

Dwa tygodnie temu zrzuciliśmy się na bilbordy obnażające hipokryzję PiS w atakowaniu Krajowej Rady Sądownictwa. Akcja odbiła się szerokim echem, także w konserwatywnych mediach [1]. Teraz ponad 250 osób zrzuciło się na wydarzenie pod Sejmem. Takim zaangażowaniem pokazujemy naszą determinację w obronie państwa prawa. Nie było nasze ostatnie zdanie w tej sprawie.

Akcje uliczne to sposób na zainteresowanie do mediów prawami człowieka czy też ujawniania wpływu wielkich korporacji. Przed Marszem Niepodległości w 2015 r., śpiewem pod Pałacem Prezydenckim zaprotestowaliśmy przeciw wspieraniu wydarzeń nacjonalistów [2]. W maju zeszłego roku faszerowane chemikaliami krowy ostrzegały rząd przed przyjęciem umów handlowych TTIP i CETA [3]. W ten sposób skutecznie docieramy do mediów! Ale to nie wystarczy, politycy też muszą dostrzec społeczne oburzenie sprawą. Teraz czas na Ciebie, by zaalarmować znajomych o zamachu na sądy!

UDOSTĘPNIJ RELACJĘ NA FACEBOOKU!

UDOSTĘPNIJ RELACJĘ YOUTUBE!

Pozdrawiam,
Piotr Cykowski z Akcji Demokracji

PS Nasza akcja zainteresowała TVP! Rządowa telewizja wtóruje argumentom Ziobry. Przekonuje, że w państwach Unii Europejskiej politycy wpływają na powoływanie sędziów [4]. Tę tezę obala m.in. Stowarzyszenie Sędziów „Iustitia”. Argumentują, że w większości państw europejskich to jednak społeczność sędziowska ma kluczowy wpływ na wybór nowych sędziów. [5]. Udostępnij nagranie z akcji na Facebooku lub YouTube, aby nagłośnić intencje rządu w ograniczaniu niezależności sądów!

[1] Skandaliczna inicjatywa w Warszawie! Wykorzystują słowa śp. Lecha Kaczyńskiego, by uderzyć w PiS, wPolityce.pl, 21.03.2017; Billboardy z cytatami z braci Kaczyńskich zawisły przy budynku ministerstwa. Ich tematem KR, Wprost, 21.03.2017
[2] Przed Pałacem Prezydenckim odśpiewano „Odę do radości”, RDC, 9.11.2015
[3] akcjademokracja.pl/media_ttip
[4] Reforma sądownictwa w Sejmie, wiadomosci.tvp.pl, 05.04.2017
[5] Minister chce zmieniać sądownictwo, podpiera się przykładami z Europy. Jak jest? Tvn24.pl, 1.02.2017

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

 

 

Światłem to wygramy

Ty to wiesz. Ja to wiem. Każdy to wie. To, co stanie się tego lata, zdecyduje o kierunku Polski na dziesięciolecia. PiS podjął kolejne kroki, by przejąć kontrolę nad systemem sprawiedliwości, dając sobie prawo do wyrzucania  sędziów z pracy według własnego widzimisię. W ten sposób zagarnia pełnię władzy nad Polską. Także władzy sądowniczej, której przecież nie zdobywa się wygrywając wybory parlamentarne!

Władza wie jednak, że jednego nie jest w stanie kontrolować – nas. A nasz plan jest następujący. W całym kraju są nas tysiące. Wspólnymi siłami możemy wypełnić ulice Polski – od wybrzeża po góry – rekordowymi manifestacjami. W ten sposób PiS dostanie się na czołówki światowych mediów i przekona się, że sięgnięcie po władzę totalną nie ujdzie mu na sucho.

Może to być największa kampania na rzecz obrony demokracji w Polsce. Mierzymy się jednak z olbrzymim zadaniem. Będą to długie miesiące ciężkiej pracy. Nie będzie łatwo. Musimy jednak zacząć już dziś.

Czy możesz przeznaczyć stałą kwotę na kampanię obrony demokracji w Polsce? (Dokonanie darowizny zajmuje dwie minuty). 

Wywieranie nacisków na sędziów to przerażający pomysł. Jeżeli politykom uda się powołać sędziów wykonujących ich wolę, to nasz system prawa stanie się zdecydowanie mniej bezpieczny dla nas wszystkich. Na represje będą szczególnie narażeni Ci, którzy ośmielą się nie zgadzać z linią partii rządzącej. To możesz być Ty, ktoś Tobie bliski. 

Wczoraj stałam przed Sejmem i patrzyłam na dziesiątki tysięcy ludzi, którzy przyszli protestować przeciwko zawłaszczaniu władzy. Byłam oszołomiona. Ale muszę być z Tobą szczera. Potrzeba będzie znacznie więcej, by wygrać. Twoja darowizna – w dowolnej kwocie – pomoże opłacić:

  • strony internetowe (i potrzebny do ich utrzymania sprzęt) kontaktujące z sobą tysiące ludzi organizujących kolejne protesty,
  • świece dla protestujących,
  • zabezpieczenie demonstracji,
  • wynajem sprzętu nagłaśniającego,
  • kampanie w Internecie lub w przestrzeni publicznej z naszym przesłaniem,
  • koszty  przewozu setek ludzi tam, gdzie ich głos będzie najbardziej słyszalny.

Aktywiści i aktywistki Akcji Demokracji wywodzą się z najróżniejszych środowisk. Niektórzy z nas dołączają do protestów na ulicach. Inni podpisują apele i udostępniają posty w mediach społecznościowych. Jeszcze inni dorzucają się miesięcznie na pokrycie niezbędnych wydatków związanych z naszymi kampaniami.

Czy możesz dorzucić się stałą kwotą miesięcznie? Twoje wsparcie może decydować o powodzeniu lub porażce kampanii. Kliknij, by przejść na stronę płatności:

Oczy całego świata skierowane są teraz właśnie na nas – wykorzystajmy to. Niech łańcuch światła stworzy nierozerwalną więź obywatelskiej siły. Obrona naszych praw nie będzie łatwa – ani tania. Większość ważnych spraw wymaga poświęceń. Ale o 2017 roku będzie się pisało w książkach do historii, a nasze dzieci i wnuki będą pytały, jak to było żyć w takich czasach. Zadbajmy o to, by były z nas dumne.

Dziękuję za to, że jesteśmy teraz razem! 

Weronika Paszewska z zespołu Akcji Demokracji

PS Władza nie może nas ignorować – im więcej dołoży każdy i każda z nas na miarę swoich możliwości, tym bardziej będziemy mogli pokazać, że nie zamierzamy się wycofać. Wiemy, że nie wszyscy mogą nas wesprzeć finansowo, ale zawsze możesz przesłać tę wiadomość swoim znajomym.

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

 

Nigdzie się nie wybieramy 

Dzień dobry

najłatwiej byłoby udawać, że nic się nie wydarzyło, jednak chcę Ci przekazać te informacje. Najpierw zostaliśmy zaatakowani przed publiczne media.Usiłowały umniejszyć znaczenie naszych protestów pod szyldem Łańcucha Światła, twierdząc, że Akcja jest sterowana z zagranicy [1]. Następnie przedstawiciel władzy, poseł Dominik Tarczyński (PiS), postanowił nas zastraszyć nowym oskarżeniem.

Poseł złożył kilka dni temu zawiadomienie do prokuratury o rzekomym przestępstwie, jakie rzekomo popełniła Akcja Demokracja. Przestępstwem tym ma być, jego zdaniem, zachęcanie do odwiedzania biur poselskich i dzwonienia do polityków. Krótko mówiąc – informowanie Prezydenta, posłów i posłanek, że nie podobają nam się ustawy, które upolitycznią wymiar sprawiedliwości i zniszczą trójpodział władzy w Polsce. 

Wyjaśnijmy to wszystkim podważającym nasze wspólne działania. Ruch, jakim jest Akcja Demokracja, jest odpowiedzią mieszkanek i mieszkańców Polski na polityków takich jak pan Tarczyński, którzy odmawiają nam prawa uczestnictwa w demokracji.

Ale my wiemy, skąd pochodzi nasza moc: to ludzie, dążących do tego, by nasz kraj stał się lepszym miejscem do życia. Jest to możliwe dzięki 7 tys. osób, które w tym roku przekazały na rzecz Akcji darowiznę. To dzięki nim wprowadzamy zmianę tam, gdzie jest to dla nas ważne. 

A zatem, pośle Tarczyński, Akcja Demokracja to ludzie, którzy jednoczą się, by w Polsce prawa wszystkich były przestrzegane, środowisko naturalne traktowane z szacunkiem, a ustrój demokratyczny nie był niszczony. 

Jestem dumna z Akcji Demokracji! Pokażmy wszystkim atakującym nas osobom, do czego może się przyczynić prawdziwy ruch ludzi zaangażowanych.

Kliknij tutaj, aby przekazać dowolną wpłatę i pokazać im, że nigdzie się nie wybieramy. 

W 2015 roku założyłam z trójką innych osób Akcję Demokrację, ponieważ wiedziałam, że mój pojedynczy głos nie zostanie usłyszany. A moje kilka złotych nigdy nie będą mogły dorównać bogactwu tych, którzy mają w dzisiejszym świecie dużo do powiedzenia. Dziś, dzięki Akcji, są nas tysiące i tworzymy coś niezwykłego.

Poseł Tarczyński może bez obaw atakować mnie osobiście, jeśli się ze mną nie zgadza, ale żaden przedstawiciel władzy nie powinien atakować Ciebie i innych osób, które są częścią Akcji Demokracji, za odważne uczestnictwo w demokracji. 

Z pozdrowieniami,

Weronika Paszewska

Dyrektorka Akcji Demokracji

[1] O tym jak wyglądają nasze finanse przekonaj się, czytając raport za 2016 r.

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

 

 

Czas na nasz ruch 

Dokonaliśmy razem czegoś, co jeszcze w zeszłym tygodniu wydawało się niemożliwe. Mamy dwa weta Prezydenta Dudy. Nie wydarzyłoby się to bez setek tysięcy osób takich jak Ty, które włączyły się w protesty. Ale to nie koniec. Łańcuch Światła idzie dalej. Dorzuć się do naszych kolejnych działań.

DORZUCAM SIĘ!

Cześć

w Sierpcu, Krośnie, Słupsku, Gdańsku, Łodzi... w niektórych miejscowościach było nas kilka osób, w innych dziesiątki tysięcy, jednak wszędzie przeżywaliśmy niesamowite chwile. Setki tysięcy osób w całej Polsce i Europie (protestowano w ponad dwustu miejscowościach) wyszły na ulice. Mieliśmy ze sobą świeczki, symbolizujące nadzieję i czyste intencje. Nasz komunikat był bardzo prosty,  dwa hasła: Wolne Sądy i Chcemy Weta. Wcześniej nic nie wskazywało, aby Prezydent skłaniał się do odrzucenia którejkolwiek z trzech szkodliwych dla naszych praw ustaw. A jednak! Duda, pod presją naszych protestów, zawetował dwie ustawy, które mogły odebrać nam wolne wybory [1]. 

Znaleźliśmy taką formułę protestu, w której każdy może poczuć się dobrze.Włączającą, a nie wykluczającą.  Zaproponowaliśmy rezygnację z flag partii i organizacji.  Okazało się, że ludzie w całej Polsce chcieli protestować dokładnie w ten sposób! Z powagą, zadumą, przy dźwiękach muzyki poważnej i hymnu. Nasz ruch połączył miasteczka i metropolie, młodych z dojrzałymi, ludzi o różnych przekonaniach i poglądach politycznych. Liczyła się sprawa, a nie konkretne interesy. To wielka rzecz! 

Było to możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu osób w całej Polsce, a także wpłatom tysięcy zwykłym osób, takich jak Ty. Muzyka, nagłośnienie, transport, organizacja sceny, zakup świeczek, obsługa informatyczna, nagrania wideo – to wszystko zostało sfinansowane dzięki  darowiznom aktywistów i aktywistek. Ale to nie koniec! Twoje stałe wsparcie pozwoli nam kontynuować działania w obronie państwa prawa i zachować niezależność, tak ważną w dzisiejszych czasach. Czy wesprzesz nasze działania drobną comiesięczną wpłatą?

TAK, DORZUCAM SIĘ

 

Minister Łapiński, rzecznik Andrzeja Dudy, przyznał, że dostrzegał protesty oraz to, że są „coraz większe, częstsze i w różnych miastach”. I o to chodziło! Politycy zobaczyli dokładnie ten obrazek, który chcieliśmy im pokazać!

Nie chodziło nam tylko o sądy, ale o obronę naszych praw. Aktywiści Akcji Demokracji strzegą praw pracowniczych, wspierają lokalne społeczności walczące z inwestycjami, które zniszczą środowisko naturalne czy wychodzą na ulice przeciwko umowom handlowym, które oddadzą władzę korporacjom. Sądy są często ostatnią instancją, w której każdy i każda z nas może dochodzić sprawiedliwości. Dlatego są tak ważne. 

Wiemy, że rząd będzie dalej próbował niszczyć sądownictwo. To nie jest koniec tej batalii. Jeśli się nie zmobilizujemy i razem nie będziemy pilnować naszych praw, to im się uda. Mając zapewniony budżet będziemy gotowi na każdy ruch rządzących. Chcemy też bardziej wspierać to, co się dzieje poza Warszawą, w całej Polsce, tak aby energia, która się wyzwoliła, nie została zaprzepaszczona. Dorzucisz się co miesiąc do naszych wspólnych działań?

BĘDĘ WSPIERAĆ AKCJĘ

 

Dzięki za wspólną walkę!

Bogumił Kolmasiak,

Akcja Demokracja

PS  Niestety nie wszystkie złe ustawy doczekały się weta Prezydenta. Ustawa o sądach powszechnych, którą podpisał Prezydent, daje ogromne uprawnienia prokuratorowi generalnemu i ministrowi sprawiedliwości. Ziobro będzie mógł naciskać na sędziów, dowolnie ich wymieniać [2], ograniczając ich niezawisłość i niezależność. Musimy cały czas patrzeć władzy na ręce. Dorzuć się do naszych działań!

[1] Według Konstytucji rolą Sądu Najwyższego jest rozpoznawanie protestów wyborczych oraz stwierdzania ważności wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a także ważności referendum ogólnokrajowego i referendum ws. Konstytucji RP.

[2] Ustawa pozwala na odwołanie przez Ministra Sprawiedliwości wszystkich prezesów sądów w trakcie ich kadencji w sposób arbitralny.

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

 

 

 

Czas na kolejny krok

Nie gasimy świeczek! Po ogromnej mobilizacji setek tysięcy aktywistek i aktywistów w całej Polsce, czas na kolejny krok! W czwartek o godz. 18 robimy spotkania z lokalnymi aktywistami w całej Polsce. Zorganizujesz takie w swojej miejscowości?

ZOBACZ INSTRUKCJĘ

Cześć

codziennie dostaję dziesiątki pytań, co dalej. Czas na odpowiedź. Po naszym wielkim zwycięstwie, jakim były dwa weta Prezydenta do ustaw, które niszczyły nasze prawo do apolitycznych sądów, przyszedł czas na kolejny krok. Możemy go zrobić tylko z Tobą i innymi aktywistkami i aktywistami Akcji Demokracji!

Łańcuchy Światła wyzwoliły niesamowitą energię w całej Polsce.Protestowaliśmy w ponad 200 miejscowościach. Organizowali je oddolnie ludzie tacy jak Ty. Teraz musimy wspólnie sprawić, aby nie zmarnować potencjału ruchu, jaki zaczął się budować. 

Plan jest taki. We czwartek, 3 sierpnia, o godz. 18:00 zorganizujmy lokalne spotkania w całej Polsce.  Pierwszym punktem spotkania będzie połączenie z zespołem Akcji Demokracji i rozmowa o tym, co dalej planujemy w sprawie sądów. W drugiej części – porozmawiamy z prawnikiem, który wyjaśni, co zmienia ustawa o sądach powszechnych i co dalej z zawetowanymi ustawami o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Po konferencji będzie czas na omówienie planów dalszej współpracy aktywistów i aktywistek w Twojej miejscowości. Na każdym etapie będziemy służyć wsparciem organizacyjnym.

Nasz ruch ma dużo większą szansę na skuteczność, jeśli obejmie całą Polską. Rządzący nie zakończyli jeszcze swoich działań mających na celu podporządkowanie sądów politykom. Gdy we wrześniu znów będą majstrować przy ustawach, bądźmy razem! Dlatego tak ważne jest, aby uruchomić lokalną mobilizację w Twojej miejscowości czy dzielnicy. Zorganizuj wydarzenie, zaproś inne zaangażowane osoby, a w ten sposób przyczynisz się do powstania grupy lokalnej. Do tego będziesz potrzebować miejsca z dobrym dostępem do internetu oraz wydarzenia na facebooku. Potem tylko zaprosisz na nie jak najwięcej osób. Chcesz zorganizować spotkanie w swojej okolicy? Kliknij link, aby przejść do instrukcji i uzyskać szczegółowe informacje.  

ZOBACZ INSTRUKCJĘ

 

Organizacja wydarzenia to pierwszy krok do budowy ruchu, który wspólnie będzie stawał w obronie ważnych dla nas spraw. Spotkanie, które zorganizujesz, podtrzyma płomień, który rozpaliliśmy. Ludzie z twojego miasteczka, czy dzielnicy będą się dalej angażować w walkę o lepsze jutro!

To właśnie lokalnie jesteśmy w stanie działać najskuteczniej! Teraz połączyła nas wspólna walka w obronie naszego prawa do wolnych, niezawisłych i niezależnych od polityków, sądów, ale jest dużo więcej spraw do załatwienia. Co więcej, można to robić skutecznie! Udało się to młodym ludziom, którzy stworzyli petycję na platformie NaszaDemokracja.pl i doprowadzili do odwołania spotkań z publicystą, który obrażał kobiety. W Opolu aktywiści przekonali radnych do rozpoczęcia prac na uchwałą antysmogową. Czas, aby powstała grupa lokalna w Twojej miejscowości. Zorganizujesz wydarzenie lokalne? Kliknij link, aby przejść do instrukcji!

ZOBACZ INSTRUKCJĘ

 

Dzięki za wspólną walkę!

Bogumił Kolmasiak z Akcji Demokracji

PS Skuteczny ruch może zacząć się od

jednej osoby. Udowodnił to Pan Marcin z Sierpca, który na początku przychodził pod sąd sam. Z czasem dołączyli do niego inni, a demonstracje w tym 18-tysięcznym miasteczku zyskały rozmach. Dlatego ważni są ludzie, którzy są gotowi dalej ponieść nasz płomień. Kliknij, aby przejść do instrukcji organizacji wydarzenia!

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

 

 

Polska stoi nad przepaścią

Dwa prezydenckie weta oddalające przejęcie sądów przez polityków, to nasze wielkie zwycięstwo.  Jesteś jedną z 240 tys. osób w Akcji, którą pytamy, w jakie działania zechcesz się zaangażować, gdy zagrożenie nowymi ustawami wróci jesieniąZnajdziesz 10 minut, by odpowiedzieć na pytania w ankiecie?

ZNAJDUJĘ!

Dzień dobry

za sprawą zgłoszonej nagle, bez żadnych konsultacji, absurdalnej ustawy demontującej Sąd Najwyższy, Polska stanęła na krawędziSetki tysięcy osób poczuły realne zagrożenie dla swojej wolności. Jest nim niekontrolowana przez niezależne sądy władza. Udało się utrącić ten projekt, jednak to nie koniec zagrożeń. Niebezpieczeństwo wróci, jesienią, gdy Prezydent przedstawi swoje projekty ustaw, a Sejm wznowi obrady. Co zrobimy wtedy?

W Łańcuchu Światła, dojrzali w wieku i młodzi, w dużych miastach i małych miasteczkach, razem wyszliśmy pod Sądy bronić swoich najważniejszych praw. Akcja Demokracja odegrała w tym ważną rolę. Zaproponowaliśmy formułę bez politykierstwa. Przede wszystkim światła rozpraszające zło i dwa proste hasła. W czytelnym i prostym przesłaniu widzimy wielki wspólny sukces: dwa weta Prezydenta.

Piszę o tym, aby podzielić się z Tobą wielką lekcją, jaką odebraliśmy w ostatnich tygodniach. Będziemy mogli wspólnie kreować Polskę, o jakiej marzymy, jeśli nasze działania zaangażują wystarczająco dużo osób. Takich jak Ty czy Twoi znajomi. Gdy będą one dla nich czytelne, zrozumiałe i ważne, by się włączyć. Jesteś jedną z 240 tys. osób w Akcji, którą pytamy, w jakie działania zechcesz się zaangażować.

Prosta ankieta to najlepszy sposób, aby poznać zdanie poszczególnych osób w tak dużej społeczności. Jej wypełnienie zajmie Ci ok. 10 minut. Nasze wspólne działania to nie jakieś hipotetyczne masy na ulicach, ale moje i Twoje zaangażowanie. Kwestia tego, czy obronimy niezależności sądów, wpłynie na wiele naszych walk. Chcę poznać Twoją opinię, aby uniknąć rozproszenia tej niezwykłej energii. Zdaję sobie sprawę, że możesz być też jedną z osób, która nie nie podziela mojego spojrzenia. Jeśli tak jest, w ankiecie jest także miejsce na Twój krytyczny głos.

KLIKNIJ, ABY ODPOWIEDZIEĆ NA PYTANIA, JAK DALEJ BRONIĆ NASZYCH PRAW!

W ostatnich dniach w czołowych mediach głośno zrobiło się o Akcji Demokracji za sprawą lipcowego protestu. Różne siły próbują nas umiejscowić gdzieś na politycznej scenie. Naszą moc stanowi to, że idziemy w poprzek. Bronimy wartości, które od początku nam przyświecają. I tak występowaliśmy do Andrzeja Dudy w sprawie skandalicznego ułaskawienia Mariusza Kamińskiego, jak i chwaliliśmy go po tym, gdy wskutek m.in. naszego nacisku podpisał ustawę antysmogową. 

Jesienią rok temu zjednoczyliśmy odległe od siebie siły polityczne i ruchy społeczne w proteście przeciwko niebezpiecznym zapisom międzynarodowych umów handlowych TTIP i CETA. Ponad 100 tys. osób, które zaangażowały się w tamtą kampanię to właśnie Akcja Demokracja. Jak i osoby, które w dziesiątkach miast dołączały do protestów obronie praw kobiet. Jestem dumny, że możemy działać wspólnie. Oczywiście nie musisz zgadzać się ze wszystkim, co robimy. Swoje zdanie możesz wyrazić w ankiecie.

KLIKNIJ, ABY MIEĆ WPŁYW NA WSPÓLNE DZIAŁANIA!

Z pozdrowieniami,

Piotr Cykowski z Akcji Demokracji

PS Zdominowane przez rząd media bardzo chcą nas zaszufladkować. Nie mogą uwierzyć, jak wiele ludzi w Polsce myśli samodzielnie. Myślą lub chcą wmówić innym, że to nie Ty stoisz za Akcją, ale zagraniczne wpływy! Odpowiadając na pytania w ankiecie o nasze wspólne dalsze działanie, pokaż, że to jednak Ty masz wpływ na sukces Akcji.

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

 

 

 

Niezwykłe narzędzie dla niezwykłych ludzi

Dzięki olbrzymiej mobilizacji udało nam się odsunąć zamach na Sąd Najwyższy. Dokonali tego Niezwykli Ludzie w Niezwykłych Miejscach, robiący Niezwykłe Rzeczy. Czas by przygotować się na dalsze kroki w obronie demokracji. Włącz się w organizowanie działań w obronie sądów w Twoim mieście!

OK!

Witaj

ten e-mail będzie inny od tych, które do tej pory do Ciebie wysyłałem w sprawie sądów i demokracji w Polsce. Przypomnę, w jakim momencie się znajdujemy. Za niecałe dwa tygodnie Sejm wznowi obrady. Będzie musiał odnieść się do prezydenckiego weta nad ustawami, którymi obecna władza chciała odebrać nam prawo do niezależnego sądu. Prezydent też wkrótce zaprezentuje swoje propozycje... 

Dzięki olbrzymiej mobilizacji w obronie Sądu Najwyższego, która przybrała niezwykłą postać Łańcucha Światła, udało nam się na jakiś czas odsunąć zagrożenie demontażu systemu prawnego. Obecna władza staje się jednak coraz bardziej obojętna na protesty. Powstrzymaliśmy zmiany forsowane w lipcu, musimy być w stanie to powtórzyć w razie kolejnych ataków. Jeśli oddamy sądy, kolejne prawa będą ograniczane. Ważne jest, żeby utrzymać tę wspaniałą energię i zaangażowanie. 

Przyjrzeliśmy się dokładnie, co stanowiło siłę tego protestu. Chcę się z Tobą tym podzielić i otwarcie przedstawić naszą wspólną strategię na kolejne działania.

Oto ona: 

  • Niezwykli ludzie – wcześniej nie angażujący się w działania polityczne. Czyli Twoi sąsiedzi i znajomi. Ci ludzie, których udało nam się włączyć w ruch czytelnym przesłaniem i atmosferą wspólnego działania.
  • W niezwykłych miejscach - wielu miastach i miasteczkach, w których zazwyczaj nie odbywają się protesty. 
  • Robiący niezwykłe rzeczy – w formule godnego protestu ponad podziałami, których twarzą byli ludzie tacy jak Ty – aktywiści, a nie liderzy, czy politycy.

 

Od Ciebie, jako osoby, która aktywnie broni z nami niezależności sądów, zależy teraz, co wydarzy się dalejWspólnie, dzięki ponad 4 tysiącom osób wypełniających ankietę, zdecydowaliśmy jak działać dalej [1]. Decyzja: powinniśmy spotykać się lokalnie, naciskać na polityków PiS i docierać do ich wyborców z naszym przekazem. Czas przystąpić do działania. Aby to mogło się wydarzyć, dajemy Ci do ręki narzędzia, które pozwolą nam się zorganizować, skomunikować i zaplanować kolejne kroki. 

Możesz włączyć się aktywnie w organizowanie działań w swojej okolicy (na stronie znajdziesz dokładne wyjaśnienia, będziemy też w kontakcie). Twoje zaangażowanie pozwoli zbudować lokalną grupę, która stanie w obronie naszych wspólnych wolności. Jeśli nie chcesz organizować działań, możesz też dołączyć do kampanii w Twojej okolicy i wspierać ją. Już dziś potrzebujemy wiedzieć, czy znajdziemy odpowiednią ilość osób skłonnych działać w całej Polsce.

KLIKNIJ ABY DZIAŁAĆ W SWOJEJ OKOLICY!

Niektóre z kampanii, w które się angażujemy, wymagają od nas centralnej koordynacji. Jak w przypadku odpowiedzi na „deformę edukacji” Minister Zalewskiej. Tu w ramach szerokiej koalicji różnych organizacji, zbieraliśmy podpisy pod apelem o ogólnopolskie referendum. Coraz więcej jest jednak kampanii, które organizują samodzielnie aktywiści i aktywistki korzystając z Naszej Demokracji. I to jest wspaniałe! Jak Paweł, który sprzeciwia się firmom robiącym biznes na wycince Puszczy Białowieskiej [2]. Zaangażował w swoją kampanię już ponad 8 tysięcy osób!

Nasz ruch rośnie. Blisko 60 tysięcy osób podpisało się pod apelem przeciwko upolitycznieniu sądów. Protesty pod sądami miały miejsce w ponad 200 miejscach w Polsce. Setki osób piszą e-maile do Prezydenta. Każdy i każda z nas ma w tym swój udział. Teraz czas zrobić kolejny krok i sprawić, by kampania w obronie sądów nabrała nowego wymiaru. Niech istnieje i działa w kilkuset miejscach w Polsce naraz, oddolnie i zgodnie z wolą obywateli i obywatelek. Podejmiesz to wyzwanie i włączysz się w organizację?

KLIKNIJ ABY ORGANIZOWAĆ LUB WŁĄCZAĆ SIĘ W DZIAŁANIA!

Z pozdrowieniami,
Piotr Cykowski z Akcji Demokracji

PS Inspiracją dla nas są też ludzie, którzy nieustannie, organizują Łańcuchy Światła. Tak jak w Bielsku-Białej czy innych miastach, gdzie trwały one przez cały sierpień. Chcemy wesprzeć ten piękny, ogólnopolski ruch. Dodając do niego wspólnie wypracowane pomysły na kolejne działania, takie jak organizacja spotkań lokalnych społeczności, czy zaplanowane wizyty w biurach poselskich PiS. Aby to wszystko mogło wydarzyć się jeszcze we wrześniu, już dziś potrzebujemy wiedzieć, czy znajdziemy odpowiednią ilość osób skłonnych działać. Kliknij, jeśli chcesz organizować te działania w swoim mieście!

[1] Wyniki naszej ankiety dostępne są tu: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/surveys/97/results/public 

[2] Kampania "Stawiamy ultimatum odbiorcom drewna z Puszczy Białowieskiej" założona przez jednego z aktywistów na portalu NaszaDemokracja.pl

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

 

 

Prezydent czeka na Twój głos!

Właśnie teraz Kancelaria Prezydenta przygotowuje nowe ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS.  Napisz do Prezydenta, jakie są Twoje oczekiwania i zaapeluj, by działał zgodnie z Konstytucją!

PISZĘ!

Dzień dobry

w atmosferze tajemnicy i politycznych rozgrywek, zamiast z udziałem społeczeństwa, Andrzej Duda przygotowuje nowe ustawy o sądownictwie. Zakończenie wstępnych prac planowane jest już na koniec sierpnia [1]. Ogromna mobilizacja ludzi w lipcu zmusiła Prezydenta do podwójnego weta. Nadszedł moment, żeby powiedzieć głośno jakich ustaw chcemy!

Niedawno zapytaliśmy m.in. Ciebie, jak dalej mamy bronić wymiaru sprawiedliwości przed przejęciem przez obóz władzy. Większość ze społeczności Akcji (66%) opowiedziała, że w pierwszej kolejności mamy naciskać na Prezydenta, by ten przygotował projekty odpowiadające oczekiwaniom społecznym i zgodne z Konstytucją. Chcemy też, by konsultował propozycje z różnymi środowiskami w duchu otwartej dyskusji [2].

Istnieje obawa, że ustawy Dudy padną ofiarą politycznych targów, jakich jesteśmy świadkami po lipcowym wecie. Będą zawierać jedynie kosmetyczne zmiany i nadal ograniczać niezależność sądów. Niestety wiemy, że Prezydent w ciągu dwóch lat wielokrotnie złamał Konstytucję [3]. Konieczna jest więc silna społeczna presja, by podjął słuszne działania.

 

Teraz jest czas, by domagać się prawa, które realnie poprawi dostęp do sprawiedliwości dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców. Andrzej Duda zawetował ustawy, ponieważ zobaczył mobilizacje w całej Polsce. To setki lokalnych działań stanowiły siłę protestu. Uda nam się wywrzeć wpływ tylko wtedy, jeśli znów zadziałamy masowo. Kliknij poniższy link, aby napisać Prezydentowi, jakich sądów oczekujesz. Na stronie znajdziesz wskazówki i formularz do wysłania wiadomości.

KLIKNIJ I NAPISZ E-MAIL DO PREZYDENTA!

Pisanie indywidualnych e-maili to potężne narzędzie. Adresat nie może wtedy powiedzieć, że za postulatami stoi jakaś tajemnicza siła. I wiemy, że dzięki nim mamy wpływ na różne decyzje. Pisząc setki wiadomości przeciwko kopalni odkrywkowej w Wielkopolsce, zapobiegliśmy zniszczeniu przyrodniczo cennego kawałka Polski. Nasze e-maile do posłów w obronie Rzecznika Praw Obywatelskich były przywoływane z trybuny sejmowej. 

Przed nami mamy sprawę wielkiej wagi – obronę ustroju demokratycznego Polski. Po lipcowych protestach to kolejny krok. Będą następne, ale teraz ważą się losy ustaw w Pałacu Prezydenckim. Dlatego już dziś napisz do Prezydenta, jakich sądów chcesz. Zespół Akcji pracuje także nad tym, aby głos Twój i wszystkich osób, które wyślą list do Prezydenta, jak najbardziej wzmocnić!

NAPISZ JAKICH USTAW OCZEKUJESZ OD PREZYDENTA!

Z pozdrowieniami,
Piotr Cykowski z Akcji Demokracji

PS Po wetach Prezydent zapowiedział, że nowe ustawy napisze w dwa miesiące. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że do niedawna nic się w tym temacie nie działo. Teraz dochodzą informacje, że pierwsze projekty mają być gotowe wkrótce. Gdzie czas na głos obywatelek i obywateli? Gdzie spotkania z ekspertami? W liście do Prezydenta możesz domagać się szerokich konsultacji w pracy nad tak ważną reformą!

 

[1] Ustawy o sądach pisze dla prezydenta Dudy współpracownik Gowina, były wiceminister w rządzie PO-PSL, Oko.press, 17.08.2017

[2] Wyniki ankiety: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/surveys/97/results/public

[3] Promotor Andrzeja Dudy: Prezydent złamał konstytucję, Rzeczpospolita, 1.06.2017, Prezydent Andrzej Duda przyznał, że złamał konstytucję, Oko.press, 7.12.2016

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

 

 

(zródło: Środowisko nie obroni się bez niezależnych sądów ze strony Greenpeace Polska)

Środowisko nie obroni się bez niezależnych sądów

 
Informacja prasowa - 20 lipca, 2017
Apel organizacji ekologicznych w sprawie niezależnych sądów

Dzięki niezależnym sądom, obywatel nie jest bezsilny w sporze z władzami. Dzięki niezależnym sądom, środowisko nie jest bezbronne w starciu z człowiekiem. Nie ma prawidłowej ochrony środowiska bez niezależnych sądów.

Niezależne sądy i środowisko są w Polsce zagrożone. Mamy do czynienia z próbą całkowitego podporządkowania wymiaru sprawiedliwości politykom.

Jakość powietrza, legalność wycinki drzewa, prawidłowość funkcjonowania zakładów przemysłowych – to tylko kilka spraw, które niebawem mogą być rozstrzygane nie przez niezawisłego arbitra, a przez człowieka zależnego od polityków i ich interesów.

Dlatego jako osoby, dla których ważne jest dobro ludzi i środowiska, sprzeciwiamy się zmianom ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz Prawa o ustroju sądów powszechnych, a także poselskiemu projektowi ustawy o Sądzie Najwyższym.

Dbając o niezależne sądy, dbamy o środowisko i podstawowe prawa każdego Polaka! Stańmy dzisiaj wszyscy razem w obronie tych wartości!

Podpisani:

Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi
Fundacja Dzika Polska
Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju
Fundacja Frank Bold
Fundacja Greenmind
Fundacja Greenpeace Polska
Fundacja WWF Polska
Fundacja Zielony Instytut
HEAL Polska
Polski Klub Ekologiczny
Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot
Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA
Towarzystwo dla Natury i Człowieka
Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć

 

 

 

 

 

 

 

Poland

This past week Polish people once more fought for their freedom, and made history. In the months-long tug-of-war between the citizens and their government, between democracy and dictatorship, desperation and hope, Poles took to the streets in protest -- and gained the upper hand. Hope won, if only for the moment.

At WeMove, we choose to take it as a call to action. Let us tell you the story of this fight and together, let’s find the best ways for the WeMove community to act.

Read on and take the member survey

You might have seen photos of tens of thousands of protesters holding candles in raised hands during massive vigils, as Poles took to the streets to block an attack on the foundations of their democracy and stop a catastrophe from unfolding.

They were protesting three proposed laws, rushed through the Parliament dominated by the ruling party -- the ultra-conservative populist Law and Justice (PiS). Together, these laws would have ended the independence of courts and judges in Poland, bringing them under the control of the government, and marking the beginning of an era of one-party dictatorship.

The reform of the Courts was to be another step in PiS’s plan to hold on to power, the courts, another vital part of the system of checks and balances to be done away with. Since they took power in 2015, PiS turned public media into propaganda machines, curtailed the right to gatherings, legalised wide-spread state surveillance, sanctioned massive destruction of the environment and cracked down on civil society. Schools began teaching nationalism.

PiS has shown arrogance and disdain for the values we progressive Europeans at WeMove stand for: freedom of conscience; rule of law: the idea that no power in government is above the law; the respect for equality; human dignity; openness; free and diverse media.

During an 8 day protest, the people on the streets in Poland called on the President - the one person with the power to veto the destructive reforms - and they called loud enough. Surprising many, including his own allies, the President moved to stop two of the three laws. While not everything was won, and more dark clouds are gathering on the horizon, the Polish people once more showed the rest of Europe that when determined citizens come together, justice can triumph.

Even as they stood in protest, many people in Poland looked west, towards the European Union and its older, more mature democracies, asking for them to show support, and act. And it’s not just the Poles - in the last months the Hungarian people have been asking that the EU steps in to help resist Victor Orban’s illiberal regime.

There are as many ideas about what could be done, as there are people in Poland and Hungary, but one thing is sure. We’re all EU citizens, and we’re in this struggle together. As recent months show, the things we often take for granted: freedoms, rights, democracy - are never really guaranteed.

In the WeMove team, we have been following the rise of the ultra-conservative, populist governments in Poland and Hungary and their policies with growing concern. We supported and bowed our heads to our friends in the Polish community of Akcja Demokracja (Action Democracy) in their amazing mobilisation for justice, equality, and democracy.

Today we come to a point where we are asking - as a European community of people committed to those ideals, how can we act? How can we help? How can we channel our massive reserves of people power, to meaningfully stand with the Polish and Hungarian people in their hour of need?

We want to hear from you - this is why we’re asking you to please take the short survey to tell us what you think. It will take only 5 minutes of your time, but your voice will help all of us - 833,000 Europeans from across the continent - decide on the direction we take together in the coming weeks and months.

Take the survey

Thank you,

Julia (Warsaw), Doina (Berlin), Olga (Bologna) and the entire WeMove.EU team

 

 

Polecam stronę https://www.akcjademokracja.pl/. Fundacja "Akcja Demokracja" od 2015 roku prowadzi różne pożyteczne i dobre kampanie. Do ich obszarów należą "środowisko i ekologia", "sprawiedliwość ekonomiczna", "prawa człowieka". 

 

Powiedzmy STOP rewolucji światopoglądowej w szkole! Dzięki edukacji antydyskryminacyjnej możemy przeciwdziałać rosnącej od dłuższego czasu w Polsce fali rasistowskiej, ksenofobicznej, homofobicznej nienawiści i przemocy. Dlatego zachęcam do podpisania apelu:

https://naszademokracja.pl/p/edukacjaantydyskryminacyjna

 

 

Poniżej kilka ciekawych słów, w związku z odejściem w kwietniu 2017 w z Akcji Demokracji Piotra Trzaskowskiego:

 

Akcja Demokracja powstała z wiary w to, że od polityków, od polskiej demokracji możemy wymagać więcej i że nikt nie zrobi tego za nas.

Przed tym, jak zainicjowałem powstanie Akcji zajmowałem się ochroną klimatu. Widziałem jak sondaż za sondażem udowadniają, że mieszkańcy i mieszkanki naszego kraju uznają zmiany klimatu za poważny problem i że to odnawialne źródła energii powinny mieć priorytet nad węglem. Mieliśmy poparcie społecznie, dobre argumenty i świetnych ludzi.

Mimo tego, kiedy przychodziło do decyzji, niezależnie czy za rządów PO, PSL, PiS czy SLD, politycy i polityczki interesy przemysłu węglowego stawiali na pierwszym miejscu. Tak samo było w innych bliskich mi kwestiach – wycofywania się państwa z odpowiedzialności za służbę zdrowia, transport publiczny czy ograniczania praw kobiet. Interes niewielkiej dobrze zorganizowanej grupy raz za razem przeważał nad dobrem wspólnym.

Dlatego w 2015 roku zainicjowałem i razem z Weroniką, Marcinem i Aleksandrą założyłem Akcję Demokrację – ruch, który gromadzi rozproszone głosy obywateli i obywatelek, by każdego dnia, a nie tylko w dzień wyborów, wspólnie walczyć o bardziej sprawiedliwą Polskę.

W ciągu mniej niż dwóch lat w działania Akcji zaangażowało się przeszło 200 tysięcy osób. Podpisywaliśmy petycje, dzwoniliśmy do posłów, wychodziliśmy na ulice. Mieliśmy swój udział w sukcesie czarnego protestu. Zainicjowaliśmy poważną debatę nt. szkodliwych umów handlowych TTIP i CETA. Dodaliśmy nowej mocy walce o czyste powietrze i, po przejęciu władzy przez PiS, stanęliśmy w obronie państwa prawa.

To dzięki Twojemu zaangażowaniu Akcja jest dziś tak silna. Dlatego, żegnając się z wszystkimi osobami zaangażowanymi w Akcję nie obawiam się o jej przyszłość. Dziękuję Ci za to co razem tworzymy!

Tak naprawdę, Akcja Demokracja, to nie kilkuosobowy zespół pracowników. Akcja Demokracja to Ty i tysiące innych osób, które codziennie podejmują różne działania na rzecz środowiska, praw pokrzywdzonych osób oraz demokracji.

Dzisiaj mamy wiele powodów do wspólnej walki: rosnący w siłę ruch narodowy, rząd niszczący po kolei instytucje demokratyczne czy inwestujący kolejne miliony w węgiel, który truje nas każdej zimy. Nie ustawajmy w staraniach o lepszą i bardziej sprawiedliwą Polskę.

Jestem pewien, że nasze ścieżki jeszcze się przetną.

Pozdrawiam,
Piotr Trzaskowski

 

Akcja Demokracja buduje ruch ludzi zaangażowanych w ważne dla nich sprawy. Wykorzystując nowe technologie dajemy możliwość działania na rzecz lepszego, bardziej sprawiedliwego, polskiego społeczeństwa.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież