Proszę Was o promocję poniższego manifestu, który jest moim zdaniem bardzo cenny i ważny. Wspierajmy też Kampanię Międzynarodowej Koalicji do Ochrony Polskiej Wsi (http://www.icppc.pl/). Chcę, żeby jak najwięcej ludzi to uczyniło - sprawa jest tego warta, gdyż chodzi o Nasze Zdrowie w najbliższej i dalszej przyszłości. Wiecie, że po 10 latach od wprowadzenia GMO w USA liczba ludzi otyłych zwiększyła się z 10% do 80%. Świat, jaki chcą Nam stworzyć źli ludzie (którzy stworzyli zły system) to świat, w którym NIE WARTO ŻYĆ. Dlatego nie dopuśćmy do tego i uniemożliwmy im to!

Proszę Was, nie stosujcie się do systemu, a wyłączycie go i zawali się jak domek z kart. Nie róbmy tego, co mówią nam media głównego nurtu. Przecież w telewizji (której nie oglądam; nie dałbym sobie wmówić kłamstw z telewizora, ale nie oglądam telewizji także dlatego, że są tam także podświadome przekazy, które z pewnością nie są dla Nas korzystne i działają negatywnie na Naszą podświadomość) NIC nie mówią o tym, co jest naprawdę ważne n.p. o potrzebie wspierania Kampanii Międzynarodowej Koalicji do Ochrony Polskiej Wsi, żeby uchronić Nas i Nasze Dzieci przed świństwem jakim jest GMO. Nie mówię jednak "świństwem", bo obrażałbym świnie.

Ludzie czerpiący wiedzę z mediów głównego nurtu nie wiedzą, co się naprawdę dzieje w Polsce i na świecie, chociaż im wydaje się, że jest odwrotnie. Ale tak im się tylko wydaje... Dlatego nie współpracujmy z systemem, a wyłączymy go. Nie nabijajmy kieszeni garstki ludzi sterujących Bankiem Światowym. Te pieniądze czerpią oni z naszych podatków (TYLKO Z TEGO; te pieniądze (z podatków) nie idą wcale na budowę infrastruktury krajowej, jak myśli większość).

A więc róbmy wszystko, żeby te podatki były jak najmniejsze, czy żeby nie było ich w ogóle (to już jest trudniejsze, gdyż wymaga zmiany systemu bankowego) - w ogóle nie bierzmy udziału w konkursach SMS'owych w największych polskich stacjach radiowych i telewizyjnych, gdyż podatek od SMS'a jest odprowadzany bezpośrednio do kieszeni osób kierujących Bakiem Światowym.

To jest najprostsze, ale można też robić na inne sposoby - pomyślcie, od czego odciągane są podatki? System za pośrednictwem telewizji zachęca do brania udziału w konkursach SMS'owych (zauważcie, że przy KAŻDEJ OKAZJI - meczu sportowego, festiwalu muzycznego itp.). NIE RÓBMY TEGO! I uświadamiajmy innych! Ja tego nie robię i im więcej ludzi się przebudzi i będzie miało świadomość tego, co się dzieje, TYM LEPIEJ dla NAS! 

 

A oto wspomniany na początku manifest:

 

 

 

MANIFEST NA RZECZ ROLNICTWA I ŻYWNOŚCI XXI WIEKU:

 

ROLNICTWO DLA LUDZI I Z LUDŹMI”

 

Globalna gospodarka żywnościowa, zarządzana i kształtowana przez państwa i korporacje, zaowocowała zniszczeniem i wyzyskiem o niespotykanych rozmiarach w każdym aspekcie rolnictwa: poczynając od gleby poprzez nasiona, rośliny, zwierzęta, a kończąc na człowieku.

 

Kiedy wchodzimy w drugą dekadę XXI wieku, coraz bardziej jasna staje się konieczność nowej wizji, sposobu rozumienia i działania, tak aby rolnictwo mogło autentycznie powrócić do swojego pierwotnego celu, jakim jest wyżywienie wszystkich ludzi ogólnie dostępną żywnością dobrej jakości, bez szkodzenia naturalnemu środowisku.

 

Aby dokonać tej zasadniczej i wszechstronnej zmiany, konieczne jest całkowite odejście od modelu, w którym państwo i korporacje kontrolują łańcuch żywieniowy. Nie ma tu miejsca na żaden kompromis. Utrzymanie i odzyskanie przez rolników autentycznej niezależności jest podstawowym warunkiem naszego przeżycia jako czujących i zdrowych istot ludzkich.

 

Aby odmowa uczestnictwa w kontrolowanym przez korporacje globalnym rynku była skuteczna, konieczne jest wdrożenie lokalnego systemu produkcji żywności wysokiej jakości wspieranego przez konsumentów. Doprowadzi to do zbliżenia pomiędzy producentem i konsumentem żywności, przy jednoczesnym uwolnieniu się od korporacji, które czerpią zyski z oddzielenia tych dwóch grup. To jedyna droga do tego, aby miliardy ludzi na całym świecie miały zapewniony autentyczny dostęp do możliwie najlepszej żywności i ziół.

 

Dalsze stosowanie się do obecnie obowiązujących zasad w kontrolowanym przez państwa i korporacje systemie rolnictwa, produkcji i dystrybucji żywności oznacza, że:

 

 

Obowiązkiem rządu każdego kraju jest przeprowadzanie konsultacji społecznych w sprawach związanych z wprowadzeniem nowych lub zmianą starych przepisów dotyczących polityki rolnej.

 

Manifest „Rolnictwo dla ludzi i z ludźmi” wzywa wszystkich rolników, hodowców i świadomych obywateli do odzyskania kontroli nad swoim losem i do połączenia wysiłków zmierzających do oswobodzenia naszego rolnictwa z kieratu destrukcji i rozpaczy, do jakiego jest obecnie zaprzęgnięte.

 

Jednocześnie wzywamy Rząd RP i inne rządy narodowe, aby odpowiedziały TERAZ na postulaty ogromnej większości swoich obywateli na rzecz:

 

 

Każdy kraj powinien mieć prawo do ochrony swojej niezależności żywnościowej.

 

Wzywamy do prowadzonego przez ludzi odrodzenia rolnictwa, które wyzwoli ludzką twórczość i pomysłowość oraz będzie czerpać inspirację z odwiecznych praktyk stosowanych przez rolników i gospodarstwa rodzinne. To one nadal stanowią podstawy samowystarczalnej, zrównoważonej i ekologicznej produkcji rolnej na świecie.

 

Powyższy dokument został uzgodniony na międzynarodowym seminarium 'Suwerenność i samowystarczalność żywnościowa a rodzinne gospodarstwa' zorganizowanym przez Międzynarodową Koalicję dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC www.icppc.plz okazji jej 10-lecia.

 

PROSIMY O SZEROKĄ JEGO PROMOCJĘ! Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi

Kontakt: 34-146 Stryszów 156, tel./fax +48 33 8797114 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Liczba odsłon na "starej" stronie Cudu Miłości: 3758


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież